Session 1  Undergraduate Poster I

            1st place:        Meghin J. Gilstrap

            2nd place:       Colleen K. Sheridan

 

Session 2  Undergraduate Poster            II

            1st place:        Kimberly Arnold

            2nd place:       Jessica Creel

 

Session 3  Clinical-Professional-Masters Poster I

            1st place:        Lisa M. Johnson

            2nd place:       Stacy G. McGinnis

 

Session 4  Clinical-Professional-Masters Poster II

            1st place:        Chelsey Baldwin

            2nd place:       Eva Karam

 

Session 5  Clinical-Professional-Masters Poster III

            1st place:        Christa Barrett

2nd place:       Tracy Tholanikunnel

 

Session 6  Clinical-Professional-Masters Poster IV

            1st place:        Kristina Andrijauskaite

            2nd place:       Julius E. Hamilton

 

Session 7  PhD Poster I

            1st place:        Krystal L. Dole

            2nd place:       Danielle N. Justis

 

Session 8  PhD Poster II

            1st place:        Kayla R. Hill

            2nd place:       Natalie M. Straight

 

Session 9  PhD Poster III

            1st place:        Daniel Grass

            2nd place:       Richard E. Trager

 

Session 10  PhD Poster IV           

            1st place:       Lindsay T. McDonald (Kinard Gadsden Award)

            2nd place:       Kathryn Cribben

 

Session 11  Postdocs/Residents/Fellows Poster I

            1st place:        Charles M. Butler

            2nd place:       Matthew Price

 

Session 12  Postdocs/Residents/Fellows Poster II

            1st place:        R. Parrish Waters

            2nd place:       Benjamin A. Neely

 

 

Session 13 Undergraduate Oral III

            1st place:        Kyle T. Brown

            2nd place:       Lewis J. Overton

 

Session 14 Undergraduate Oral IV

            1st place:        Aaron M. Blackshaw

            2nd place:       Sharon L. Guffy

 

Session 15  Clinical-Professional-Masters Oral V

            1st place:        Jason B. Wheeler

            2nd place:       Mo Wei Yang

 

Session 16  Clinical-Professional-Masters Oral VI

            1st place:        Peter H. Tang

            2nd place:       Ashley B. Arana

 

Session 17  PhD Oral V

            1st place:        Ludivine Renaud

            2nd place:       Xiaoyi Zhang

 

Session 18  PhD Oral VI

            1st place:       Aram Parsegian (Eric James Award)

            2nd place:       Joshua Smith

 

Session 19  PhD Oral VII

            1st place:       Haley B. Lindner (Willard & Betty Peterson Award)

            2nd place:       Kyle C. Strickland

 

Session 20  Postdocs/Residents/Fellows Oral III

            1st place:        J. Matthew Rhett

            2nd place:       Shriya Raj

 

Inter-Professional

1st place:        Kathleen B. Cartmell

            2nd place:       Caroline G. Tuttle

 

Sigma Xi

            1st place oral:                        Kyle Strickland

            1st place poster:       Brittney M. Cox

 

Health Disparities Poster

            1st place:        Sybil L. Prince Nelson

            2nd place:       Jenny S. West

 

Health Disparities Oral

            1st  place:       Kathleen B. Cartmell

            2nd place:       Jason B. Wheeler